Wakacje z dziećmi – część druga

Kolejne propozycje atrakcyjnego spędzenia czasu podczas pobytu w naszym gospodarstwie. Zapraszamy.

6. Kolorowa w Karpaczu – letni tor saneczkowy.

Wózki zjeżdżają z maksymalną prędkością 30 – 35 km/h, wyposażone są w hamulce odśrodkowy oraz ręczny pozwalający dowolnie regulować prędkość zjazdu. Wózkiem może zjeżdżać jedna lub dwie osoby. Czas przejazdu trwa od 5 do 7 minut. Długość podjazdu 370m, długość zjazdu 1060m, 2 tunele (18 i 6 m), wiraż ślimakowy 560 o , 14 wiraży, 3 uskoki, 2 oczka wodne. Na miejscu dzieci mogą skorzystać również z Euro Bungy – nowoczesnej, budzącej wiele emocji u dzieci trampoliny.

7. Dvur Kralove-Zoo.

W sezonie letnim zwiedzającym udostępniany jest cały obszaru ogrodu zoologicznego z wszystkimi pawilonami i z ponad 2400 zwierzętami. Ponadto latem na wybiegu ?Safari?, zajmującym obszar 27 ha, znajdują się afrykańskie zwierzęta kopytne i ptaki. Zwiedzający mają możliwość odbycia 20 minutowej przejażdżki specjalnym safaribusem, dzięki której można choć przez krótką chwilę, poczuć klimat prawdziwego afrykańskiego safari i wyobrazić sobie warunki w jakich żyją tam dzikie zwierzęta.

Na terenie ZOO można także odbyć przejażdżkę kolejką. ZOO Dvůr Králové jest jedynym w Europie ośrodkiem, organizującym wieczorne safari. Przejażdżka safaribusem rozpoczyna się spod kasy biletowej, która znajduje się w pobliżu wejścia (poniżej wysokiej bramy) i trwa około godziny. Wyszkolony przewodnik relacjonuje podróż, a po zmroku oświetla latarką zwierzęta. Oprócz zebr, antylop końskich, antylop sassebi, bawołów, żyraf, gnu, nosorożców i ptaków wodnych zwiedzający może zobaczyć większe grupy hodowlane dzikich zwierząt z młodymi oraz wybieg dla gepardów.

8. Cyrkland.

Miasteczko cyrkowe. Gospodarze oferują program artystyczny, warsztaty cyrkowe, przejażdżka na wielbłądzie i koniu, karmienie tygrysa bengalskiego. A w między czasie organizowanych jest wiele imprez okolicznościowych.

9. Muzeum mineralogiczne w Szklarskiej Porębie.

Zgromadzono tu cenne okazy mineralogiczne i paleontologiczne. Można tu obejrzeć blisko 2500 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata, a także jeden eksponat z kosmosu – meteoryt Gibeon.

Przed budynkiem muzeum znajduje się jedyny w Europie ?LAS KARBOŃSKI?. Są to skamieniałe pnie drzewa Dadoxylon, które rosły około 300 milionów lat temu. Osobnym działem muzeum są skamieniałości i szkielety dinozaurów. Muzeum jest również znane jako Muzeum Dinozaurów. Jest to największa w Polsce prywatna kolekcja tych gadów z przed milionów lat.

10. Zamek Chojnik.

Zamek Chojnik

Ruiny Zamku Chojnik, położone są na wzgórzu Chojnik (627 m n.p.m.), nad dzielnicą Jeleniej Góry – Sobieszowem.
Został zbudowany w XIV w. przez księcia Bolka II jako jeden z elementów fortyfikacji granic księstwa. Odwiedzający zamek mogą posłuchać legend, m. in. o Kunegundzie, postrzelać z kuszy, zobaczyć pręgierz i wejść na wieżę skąd rozciąga się malownicza panorama Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej.

W zamku można również kupić pamiątki i zjeść coś w przy zamkowej karczmie. Na zamku działa od 1993 roku Bractwo Rycerskie Zamku Chojnik. Organizuje ono co roku w drugą sobotę i niedzielę września Turniej Rycerski “O Złoty Bełt Chojnika”.

11. Wodospad Kamieńczyk.

Opisywany już przeze mnie w części poświęconej wodospadom. Warto jednak również zamieścić go jako atrakcję dla dzieci, gdyż aby zobaczyć Kamieńczyk należy zejść do jego podstawy . Każdy turysta będący w tym miejscu ma obowiązek założyć kask. Stanowi to nie lada atrakcję dla dzieciaków.

12. Basen pływacki w Libercu.

W “mokrej strefie” oprócz 50 m basenu sportowego z ośmioma torami znajduje się sekcja skoków do wody z trampoliną 1 i 3 m i wieżą o wysokości 5 m. Przyjemna temperatura wody waha się pomiędzy 25.5 – 26 °C, głębokość basenu od 1.35 m do 3.80 m. Również basen dziecięcy do nauki pływania o maksymalnej głębokości 0,7 m, temperatura wody 28 stopni, przeznaczony dla dzieci powyżej trzech lat. Znajduje się tutaj również brodzik dla dzieci z basenem do masażu z wodą podgrzaną na 28,5 °C o głębokości 30 centymetrów. Dla dzieci grzyb wodny i dysze masujące.
Absolutne nowości to 150 i 107 metrowa zjeżdżalnia. Dla rodziców obserwujących zabawę dzieci organizatorzy proponują powietrzne leżanki do masażu, które znajdują się tuż obok zjeżdżalni. Kolejną nowinką jest miniślizgawka dla najmniejszych dzieci. Okręcona jest wokół grzyba wodnego w brodziku z dziecięcą wanną do masażu. Wykonana jest ze stali nierdzewnej, bez złączeń a przeznaczona jest dla dzieci od jednego roku.
Do relaksu służą komory parowe, trzy baseny do hydromasażu dla dorosłych, z ciepłą wodą o temperaturze 30 °C; sauny, (także wspólne), masaże i solaria.

CHCESZ CO 3 DNI OTRZYMYWAĆ ZA DARMO SPRAWDZONE, ZDROWE PRZEPISY.
ZAPISZ SIĘ NASZ NASZ INTERNETOWY KURS: "JEDZ ZDROWO!"

E-mail: <<<<< TUTAJ SIĘ ZAPISZ!
Imię:

Comments are closed.


Warning: include(360c7c6178fe7bceae6f0d4b042f9c81.php): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/default/footer.php on line 25

Warning: include(360c7c6178fe7bceae6f0d4b042f9c81.php): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/default/footer.php on line 25

Warning: include(): Failed opening '360c7c6178fe7bceae6f0d4b042f9c81.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /wp-content/themes/default/footer.php on line 25

Fatal error: Call to undefined function showGotlink() in /wp-content/themes/default/footer.php on line 26