Dojazd

MapaPodgórzyn -położony jest 3 kilometry od Jeleniej Góry.Z dolnej jego części rozcigaa się wspaniały widok na panoramę Karkonoszy. Dzięki temu, że Podgórzyn znajduje się dokładnie pomiędzy Karpaczem a Szklarską Porębą, nasi goście majś wszędzie blisko, jednocześnie unikają hałasu tych pieknych ale zatłoczonych miejscowosci. Naszych gości namawiamy także do odwiedzenia czeskiego Harachova i porównania piekna obu częci Karkonoszy

ZOBACZ W GOOGLE MAP - KLIKNIJ TU

 • Dojazd z kierunku Wrocławia

Główną trasą dojazdową do Jeleniej Góry, a później do Podgórzyna, jest trasa numer 5 z Wrocławia. Dla Państwa wygody przygotowaliśmy dokładny opis dojazdu do naszego gospodarstwa. Proponujemy wydrukować sobie podany opis i zabrać ze sobą w drogę.Proponujemy także zobaczyć dokładne położenie “Chaty Mikołaja” na mapie w serwisie AUTOMAPA (Link). W tym serwisie można także zaplanować całą trasą. Polecamy.Trasa z Wrocławia. (wersja do druku: POBIERZ)

 1. Jadąc od strony Wrocławia, po minięciu tablicy “Jelenia Góra” jedziecie Państwo prosto, aż do drogi dwupasmowej.
 2. Na drodze dwupasmowej skręcacie Państwo w pierwszą drogę w lewo (kierunkowskaz na Karpacz)
 3. Jedziecie cały czas prosto, po pewnym czasie po prawej stronie mijacie Państwo zakłady farmaceutyczne “Jelfa”, a po lewej widać dworzec kolejowy w Jeleniej Górze.
 4. Na światłach zajmujecie lewy pas i jedziecie prosto.
 5. Za skrzyżowaniem wjeżdżacie Państwo na wiadukt, a na skrzyżowaniu za nim (światła) jedziecie Państwo prosto.
 6. Na kolejnych światłach także jedziecie prosto, a za skrzyżowaniem po prawej stronie zobaczycie budynek Teatru im. C. K. Norwida, natomiast po lewej małą stację benzynową Orlen.
 7. Na kolejnych światłach także jedziecie Państwo prosto.
 8. Po chwili miniecie Państwo po prawej wybudowany z czerwonej cegły gmach Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, a trochę dalej także po prawej stronie salon firmowy Mercedesa.
 9. Na następnych światłach skręcacie Państwo w lewo.
 10. Następnie mijacie dwa razy światła cały czas jadąc prosto.
 11. Po prawej stronie pojawi sie stacja benzynowa firmy Muller i kolejne światła na przejściu dla pieszych.
 12. Po dłuższej chwili po lewej stronie zobaczycie Państwo salon Volkswagena, a za moment kolejne światła na górze wzniesienia. Nadal jedziecie Państwo prosto.
 13. Na szczycie wzniesienia po lewej stronie znajduje się Zajezdnia MPK, a za niż kolejne światła z przejściem dla pieszych, zaraz potem zaczyna się zjazd z górki.
 14. Jadąc cały czas prosto szosą dwupasmową miniecie Państwo po prawej stronie wysoki budynek młyna z napisem PZZ Bolesławiec.
 15. Na kolejnych światłach jedziecie Państwo prosto, a po lewej stronie zobaczycie Państwo charakterystyczny budynek serwisu Husqvarny.
 16. Następnym punktem są światła przy przejściu dla pieszych, przy centrum ogrodniczym AGRO, które jest po lewej stronie.
 17. Chwile potem, także po lewej stronie, miniecie stację benzynową firmy Muller.
 18. Zza zakrętu wyłonią się kolejne światła, na których jedziecie Państwo oczywiście prosto.
 19. Na kolejnych światłach, na których jedziecie nadal prosto, możecie Państwo zobaczyć po prawej stronie Aptekę pod Koroną .
 20. To już były ostatnie światła w Jeleniej Górze. Jadąc nadal prosto po prawej stronie zobaczycie fabrykę z dużym napisem PMPoland.
 21. Chwilę potem, tak jak prowadzi główna droga jedziecie po lekkim łuku w lewo i po paru minutach mijacie niewielkie osiedle z blokami i wyjeżdżacie Państwo z miasta Jelenia Góra.
 22. Teraz jedziecie Państwo malowniczym, pełnym zakrętów, odcinkiem drogi, mijając stawy podgórzyńskie.
 23. Na najbliższym skrzyżowaniu jedziecie Państwo prosto, mimo, że główna droga do Podgórzyna skręca w lewo. Po 300 metrach mijacie Państwo mały mostek. A po kolejnych 100 metrach jest dosyć wąska droga w lewo. Proszę w nią skręcić.
 24. Po lewej stronie, wzdłuż drogi będzie niski mur, w którym znajduje się brama. Za bramą są dwa domy. Ten po prawej to Chata Mikołaja. Witamy Państwa!

Warning: include(360c7c6178fe7bceae6f0d4b042f9c81.php): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/default/footer.php on line 25

Warning: include(360c7c6178fe7bceae6f0d4b042f9c81.php): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/default/footer.php on line 25

Warning: include(): Failed opening '360c7c6178fe7bceae6f0d4b042f9c81.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /wp-content/themes/default/footer.php on line 25

Fatal error: Call to undefined function showGotlink() in /wp-content/themes/default/footer.php on line 26